Dag van de Insecten 2026

insects

Na 7 eerdere edities in Duitstalige landen vindt op 23 april 2026 in de Universiteitshal in Leuven de eerste echt internationale Dag van de Insecten plaats — een bijzondere editie die internationale experts, onderzoekers, beleidsmakers en lokale partners samenbrengt rond één centraal thema: From Crisis to Connection

Samen bouwen we aan een toekomst voor insecten — en daarmee ook aan onze eigen toekomst.

Het wordt een dag vol sterke inzichten en ontmoetingen, opgebouwd rond 2 assen:

Think global: nationale en internationale topsprekers over biodiversiteit, de huidige toestand van de insectenpopulaties, wat er beweegt in Europa, en hoe we verandering in gang zetten.

Act local: 9 workshops met middenveldorganisaties, academici, bedrijven, zorginstellingen, lokale besturen en burgers. Gericht op meer vierkante meter insectenvriendelijk groen, inspirerende praktijkvoorbeelden en verankering van zorg voor biodiversiteit en natuur.

Het hele programma vind je op www.insect-respect.be