Medische voorraden geblokkeerd: Artsen Zonder Grenzen moet operaties in ziekenhuis Khartoem stoppen

Artsen Zonder Grenzen kan geen chirurgische ingrepen meer uitvoeren in het Bashair Teaching Hospital in het zuiden van de Soedanese hoofdstad Khartoem. Militaire autoriteiten blokkeren het vervoer van chirurgisch materiaal. Levensreddende operaties zoals traumachirurgie of keizersneden kunnen niet langer doorgaan.
Soedan wordt verscheurd door een aanhoudend conflict tussen de aanvoerders van het reguliere leger en de zogeheten Rapid Support Forces (RSF).
Geen toestemming
Sinds 8 september geven de militaire autoriteiten Artsen Zonder Grenzen geen toestemming meer om nieuwe chirurgische voorraden vanuit opslagplaatsen in Wad Madani naar ziekenhuizen in het zuiden van Khartoem te brengen. En de chirurgische voorraden van AZG in het Bashair ziekenhuis, waar AZG medische ondersteuning biedt, zijn ondertussen dus opgebruikt.
‘We hebben geen andere keuze dan onze steun aan chirurgische activiteiten op te schorten en ons chirurgisch team tijdelijk terug te trekken’, zegt Michiel Hofman, operationeel coördinator voor Soedan. ‘We kunnen onze medische teams niet vragen om te blijven als ze geen levensreddende zorg meer kunnen bieden, zoals ze medisch verplicht zijn te doen.’Artsen Zonder Grenzen zal steun blijven geven aan de kraamzorg, de spoedeisende hulp en poliklinische zorg in het Bashair ziekenhuis. De organisatie blijft ook aanwezig in drie andere grote ziekenhuizen in Khartoem en Omdurman, al zijn ook hier de voorraden aan het opgeraken.
Maak MO* mee mogelijk.
Word proMO* net als 2938 andere lezers en maak MO* mee mogelijk. Zo blijven al onze verhalen gratis online beschikbaar voor iédereen.
Meer verhalen
-
Nieuws
-
Nieuws
-
Nieuws
-
Nieuws
-
Reportage
-
Nieuws